Lekcje Skrzypiec w Szczecinie

Lekcje gry na skrzypcach kierowane są do dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

INDYWIDUALNE LEKCJE GRY NA SKRZYPCACH – Szczecin

Monika Szemelak

Edukację muzyczną i naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 6 lat w Państwowej Szkole Muzycznej w Legnicy. W tym czasie zdobywała nagrody na konkursach skrzypcowych dla dzieci w tym II i I nagroda na Muzycznych Prezentacjach Młodych Skrzypków w roku 2003 i 2004.
        Po 6 latach naukę kontynuowała w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej we Wrocławiu w klasie profesora Krzysztofa Bruczkowskiego. W tym czasie zdobywała nagrody na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach skrzypcowych, w tym wyróżnienie na VII i VIII ogólnopolskim konkursie skrzypcowym „Młody Paganini” w Legnicy oraz III miejsce na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym ”Będę 32763160_1865098210179761_3305662063728132096_nWirtuozem” w 2011 roku. Swoje umiejętności doskonaliła na licznych kursach i warsztatach pod kierunkiem wybitnych profesorów i pedagogów, m. in. Walentyny Jakubowskiej, Krystyny Jureckiej, Krzysztofa Śmietany, Wiesława Kwaśnego oraz Jana Staniendy. W roku 2012 wystąpiła jako solistka na Festiwalu Orkiestrowym ” La Folle Journee – Rosja” wykonując Koncert skrzypcowy D – dur Piotra Czajkowskiego w Teatrze Wielkim w Warszawie.

Po ukończeniu liceum wyjechała na roczne stypendium do Oklahoma City University w Stanach Zjednoczonych. Po powrocie do Polski naukę kontynuowała na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie profesora Konstantego Andrzeja Kulki. Ze względów zdrowotnych przerwała naukę w Warszawie, od 2016 jest studentką Akademii Sztuki w klasie skrzypiec profesora Dereweckiego oraz Alicji Pilarczyk.

Nauka gry na skrzypcach

Będąc na studiach w Szczecinie aktywnie udziela się jako muzyk orkiestrowy biorąc udział w projektach, m. in. w 2016 roku jako członek Warsaw Festival Orchestra – koncerty w Gewandhaus w Lipsku oraz Hallenstadion w Zurychu pod batutą Rimmy Sushanskaya  oraz Michaela Zukernika, w 2017 roku w Polskiej Orkiestrze Sinfonia Iuventus – Koncert na Festiwalu Beethovenowskim w Filharmonii Narodowej w Warszawie oraz w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie pod batutą Michaila Jurowskiego. W 2017 była uczestnikiem warsztatów orkiestrowych ”International Lutoslawski Youth Orchestra” prowadzonych przez m.in. Rune Bergmanna, Diane Cohen, Jakuba Haufe. Od 2017 uczestniczy w stażu artystycznym Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie biorąc czynny udział w bieżących koncertach występując z takimi solistami i dyrygentami jak m. in. Arnaud Sussman, Kai Soltani, Jacek Kasprzyk, Rune Bergmann, Wilson Hermanto.

KOSZT LEKCJI SKRZYPIEC – 50 ZŁ (45MIN)